FALL 2013 Athletic Honors (as of 1/9/14 - Check back for more updates!)   
cross country
BOYS CROSS COUNTRY - 2nd Place Section VI Class C-2, 3rd Place Niagara Orleans League
 
2nd Team All-League:  Derek Edgar, Tyler Gratz 
Honorable Mention:  Eric Papke
Team MVP:  Tyler Gratz
 
 
 
GIRLS CROSS COUNTY - Section VI Class C Champions & Niagara-                                      Orleans League Champs, Scholar-Athlete Team
 
All-State Class C 2nd Team:  Margo Henley 
All-State Class C 4th Team:  Eliza Papke
All-WNY 8th Grade Runner of the Year:  Margo Henley
All-WNY Team Honorable Mention:  Margo Henley, Eliza Papke 
1st Team All-League:  Margo Henley, Eliza Papke, Kylee Schultz
2nd Team All-League:  Alexandra Erb, Gina Henley, Emma Chubb
Honorable Mention:  Jenna Robnett 
Team MVP:  Eliza Papke
 
field hockey
FIELD HOCKEY - Section VI Field Hockey Sportsmanship Award, N-O League Sportsmanship Award, 3rd Place in N-O League, Scholar-Athlete Team 
 
1st Team All-WNY:  Claudia Stone
2nd Team All-WNY:  Abigail Stone
1st Team All-League:  Claudia Stone, Abigail Stone
2nd Team All-League:  Dakota Earle, Gabrielle Hill
Honorable Mention:  Loriann Blenker, Bailey Clouse 
N-O League Individual Sportsmanship Award:  Dakota Earle
Team MVP:  Claudia Stone
 
football
FOOTBALL - Scholar-Athlete Team
 
1st Team All-State Class C - Wide Receiver:  Austen Lauricella
All-State Class C Honorable Mention - Linebacker:  Tommy James
1st Team All-WNY - Wide Receiver:  Austen Lauricella 
Honorable Mention All-WNY - Defensive Line:  Tommy James
Class C North Offensive Player of the Year:  Austen Lauricella 
Class C North Defensive Player of the Year:  Tommy James
1st Team Class C North:  Austen Lauricella, Tommy James, Garrett Schultz, Chaunce Hill, Joe Sarow
2nd Team Class C North:  CJ Longwell, Brendan Weierheiser, Larson Sundown, Caleb Martin
Honorable Mention Class C North:  Jack Baker, Jake Clark
Connelly Cup Finalist: Austen Lauricella 
Trench Trophy Nominee:  Tommy James
Team MVP: Austen Lauricella  
 
golf
GOLF - 2nd Place in Niagara-Orleans League, Scholar-Athlete Team
 
1st Team All-League:  Noah Diebel 
All League Medalist and Sectional Qualifier:  Noah Diebel
Team MVP:  Noah Diebel
soccer
GIRLS SOCCER - Co-Champs of Far West Regionals with Hornell,  Class B Sectional Champs, 2nd Place Niagara Orleans  League, Scholar-Athlete Team
 
1st Team All-STATE Midfielder:  Cailin Regan
4th Team All-STATE Attack:  Paige Buscaglia 
1st Team All-WNY:  Cailin Regan
2nd Team All-WNY:  Paige Buscaglia 
1st Team All-League:  Paige Buscaglia, Alexandra Eckerson, Erica Papke, 
                                        Cailin Regan                                      
2nd Team All-League:  Mardi Mangus, Rielee Welch
Honorable Mention:  Ashley Mietz
Team MVP:  Cailin Regan
 
 
 
BOYS SOCCER - Class B Sectional Champs, Niagara-Orleans League 
                            Champs
 
1st Team All-WNY:  Chris Mayrose, Austin Medole
1st Team All-League: Randy Mayer, Chris Mayrose, Austin Medole, Brad Seguin
2nd Team All-League:  Nick Doria
Honorable Mention:  Bailey Apholz, Brian Hulshoff, Bryan Whitbeck
Team Co-MVP:  Chris Mayrose, Randy Mayer
 
 
volleyball
VOLLEYBALL
 
2nd Team N-O League:  Natalee Jonathan
Honorable Mention N-O League: Nicole Doria, Emily Hoerner
Team MVP:  Nicole Doria