•  
    SPRING 2018 Athletic Honors (as of 6/20/18 - Watch for more updates!)
     
    baseball
    BASEBALL - Scholar Athlete Team
     
    Winner All-WNY Scholar Athlete - Stephen Wagner (2x)
    1st Team N-O League - Jacob Cummings, Derek Holtz, Brandon Orr
    Team MVP - Jacob Cummings
                
     
    lacrosse

    LACROSSE - Team Sportsmanship Award
     
    Winner All-WNY Scholar Athlete - Andrew Buyea
    Honorable Mention All-WNY Scholar Athlete - Matthew Murray 

    Tom Borrelli HS Boys WNY Lacrosse Player of the Year - Owen Hill
    2x All-American  - Owen Hill
    1st Team All-WNY - Owen Hill, Nelson Logan
    Exceptional Senior All-Star Game Selections - Owen Hill, Nelson Logan
    4x Class D All-Stars 1st Team - Owen Hill
    Class D All-Stars 2nd Team - Nelson Logan
    Player Sportsmanship Award - Nelson Logan
    Most Improved Player - Symon Jonathan
    Team MVP - Owen Hill
                 
     
     
    softball
    SOFTBALL -
     
    Winner All-WNY Scholar Athlete - Abigail Stone
    Honorable Mention All-WNY Scholar Athlete - Amanda Jeziorowski, Mattie Klein
     
    Class B All-State First Team - Abby Stone
    Niagara-Orleans League Player of the Year  - Abby Stone
    All WNY First Team - Abby Stone
    1st Team N-O All-League - Neely Abrams, Abby Stone
    2nd Team N-O All-League - Mattie Klein, Darion Jonathan
    MVP - Abigail Stone
                
     
    raquet

    TENNIS - Scholar Athlete Team
     
    Honorable Mention All-WNY Scholar Athlete - Skyler Earle, Sara Hoefler, Anthony Lazzazero, Margaret Leeds, Brandon Meek, Shannon Miller, Eliza Papke, Clare Scorger, Danielle Van Volkenberg

    Niagara-Orleans League Player of the Year - Nathan Chubb 
     
    Section VI Quarter-Finalist - Nathan Chubb 
    1st Team N-O All-League - Nathan Chubb
    2nd Team N-O All League - Will Chubb, Skyler Earle, Brandon Meek, Morgan Wdowka
    Honorable Mention - Harrison Fitzgerald, Maggie Leeds
    Most Improved - Skyler Earle
    Team MVP - Nathan Chubb
     
     
    vault

    GIRLS TRACK - Scholar Athlete Team
                              

    Winner All-WNY Scholar Athlete - Margo Henley(3x), Amanda Swader 
     
    Section VI Championships Division 2 -
                        2nd Place Shot Put - Amanda Swader, 2nd overall out of 32 throwers
                        3rd Place Discus - Amanda Swader, 5th overall out of 32 throwers
                        3rd Place Steeplechase - Margo Henley, 3rd overall out of 32 runners
    N-O League Champ Steeplechase - Margo Henley 
    N-O League Champ Discus - Amanda Swader
    N-O League Champ Shot Put - Amanda Swader
    N-O League Champ 400M - Mackenzie O'Brien
    N-O League Champ 100M - Hailey Hall
    N-O L:eague Champ 200M - Hailey Hall
    N-O League Champ Pentathlon - Ellie Leeds
    N-O League Champs 4x400 Relay - Mackenzie O'Brien, Margo Henley, Caely Harsch, Madison Jimerson
    N-O League Champs 4x800 Relay - Margo Henley, Mackenzie O'Brien, Madison Jimerson, Lauren Wagner
    Ned Brockway Award - Amanda Swader
    Rookie of the Year - Lauren Wagner
    Most Improved - Hailey Hall
    Team MVP - Margo Henley
     
                
     
    BOYS TRACK  -
     
    Honorable Mention All-WNY Scholar Athlete - Anthony Brandl
     
    N-O League Champ Discus - Marcus Kenline
    Rookie of the Year - Gavin Susfolk
    Most Improved - Bryce McClaine
    Ned Brockway Award - Jamie Larson
    Team MVP - Marcus Kenline
     
     basketball
    UNIFIED BASKETBALL - 3rd Season!
     
    Most Improved - Trenton Kelkenberg
    Team MVP - Bryan McIntyre